1 995,00 € – 2 295,00 €
Välimeren rannalla sijaitseva Gibraltar on sopiva kohde kaikille, jotka haluavat opiskella englantia nauttien välimerellisestä ilmastosta ja tunnelmasta. Se on samaa aikaa rentoa tunnelmaa tihkuva kaupunki ja ainutlaatuinen luontokohde. Vuoren huipulta voi nähdä hyvänä päivänä Afrikkaan asti ja vuorenrinteillä kiipeilevät apinat ovat ainoita luonnonvaraisia yksilöitä Euroopassa. Kielikurssi sisältää myös Lontoon jakson/vierailut, eli matkan aikana ehdit kokea ja nähdä paljon.
KOHDERYHMÄ: 10-14 -vuotiaat juniorit sekä 14-19 -vuotiaat seniorioppilaat
KESTO: 17-päivää tai 3-viikkoa
TRYCAMPS-KURSSI SISÄLTÄÄ:
– opetusta viisi (5) oppituntia päivässä, viitenä päivänä viikossa
– aamupala, lounas ja illallinen juomineen, myös ravintolaruokailua
– majoitus hotellissa, jaettu 2-4 hengen huone, jossa oma WC ja pesutila
– kurssijohtajan, opettajien ja ohjaajien palvelut 24/7. Päivystäväohjaaja ja -puhelin
– t-paita, reppu, vihko ja kynä
– vapaa-ajanohjelma (huom. retkipaketissa sisäänpääsymaksut)
ERITYISTÄ:
– kurssin hintaan sisältyy jakso Lontoossa joko kurssin alussa ja lopussa (sis. 2-3 yötä Lontoossa kerralla) tai yksi pidempi jakso (n. viikko).
* = Matkustamme kohteeseen aina yhdessä TRY-opettajan kanssa. Yhteinen lento ilmoitetaan keväällä, mutta voit ostaa myös itse lentolippusi yhteiselle lennolle.
Tilaa uutiskirjeemme alta ja saat tiedon mm. uusista tarjouksistamme.
info(at)trycamps.fi
+358 40 80 91 886
Karjalaiskyläntie 186
06450, Porvoo, Finland
Tilaa uutiskirjeemme alta, niin saat ensimmäisten joukossa tiedon kurssitarjouksistamme. Helppoa ja nopeaa!
Kysy meiltä lisää
Asiakaspalvelu avoinna: ti–la klo 10–18